Bauernhäuser und Holzkirchen in Ostpreußen

Typ: Książka Rok publikacji: 1911 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Dethlefsen, Richard
Illustracje: 51 + tablice Strony: 66 Sygnatura: IV.8 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy Wschodnie - architektura drewniana
  • Prusy Wschodnie - architektura sakralna
  • Prusy Wschodnie - sztuka ludowa
Data dodania: 21.10.2010

Zagrody chłopskie i kościoły drewniane w Prusach Wschodnich. Celem publikacji było udokumentowanie typowej dla tych terenów, ale już wówczas zanikającej architektury ludowej, tak aby możliwe było wzorowanie się na jej stylu i nawiązywanie do tradycji przez kolejnych budowniczych, architektów i artystów. Książka jest bogato ilustrowana (5 ilustracji w tekście oraz tablice z rysunkami budowli, szkicami fragmentów architektonicznych, planami, przekrojami). Autorem publikacji jest Richard Dethlefsen – królewski radca budowlany, prowincjonalny konserwator zabytków sztuki i architektury w Prusach Wsch.