"Bank 440" (Sztum : Skwierzyna) - teleturniej - informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Sztum Strony: [8] Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Sztum - historia - 20 w.
  • Skwierzyna - historia - 20 w.
  • Sztum - informator - 20 w.
  • Skwierzyna - informator - 20 w.
  • Turystyka - informator - 20 w.
  • Bank Miast - teleturniej
Data dodania: 19.11.2012

W związku z organizacją przez Telewizję Polską turnieju miast, odcinka o zmaganiach mieszkańców Sztumu i Skwierzyny w dniu 24.10.1976 r. wydano informator dotyczący tego miasta znajdującego się wówczas na terenie województwa elbląskiego. Wydano go na błyszczącym papierze bez fotografii w informacjach przedstawiono historię miasta i okolic, najważniejsze dane społeczno-gospodarcze tamtego okresu, także zagadnienia kulturalne, oświatowe i sportowe. Na zakończenie podano dane adresowe najważniejszych instytucji miasta Sztum oraz instytucji związanych z turystyką. Zmagania teleturniejowe tych dwóch miast znalazły swoje odbicie w kilku innych dokumenach znajdujących sie w posiadaniu Biblioteki Elbląskiej.