"Bank 440" (Sztum : Skwierzyna) - podsumowanie po teleturnieju - informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Sztum Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Sztum - historia - 20 w.
  • Skwierzyna - historia - 20 w.
  • Sztum - informator - 20 w.
  • Skwierzyna - informator - 20 w.
  • Bank Miast - teleturniej
Data dodania: 20.11.2012

W związku z organizacją przez Telewizję Polską turnieju miast, odcinkao zmaganiachmieszkańców Sztumu i Skwierzyny na oczach całej polski w dniu 24.10.1976 r. W ramach teleturnieju społeczność Sztumubyła reprezentantem ówczesnego województwa elbląskiego i zobowiązała się do wykonania "zadań produkcyjnychlecz również zadań kulturotwórczych" rozwijających miasto. W 1977 r. wydano informator dotyczący wykonania tych zadań w formie rozkładanego folderu na białym kartonie bez zdjęć. M. in. w ramach "Banku 440" wybudowano przedszkole w Gościszewie, w okresie kilku miesięcy odbyło się 300 różnego rodzaju imprez a Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował 60 imprez sportowych. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się jeszcze inne dokumenty związane z udziałem Sztumu w tym teleturnieju.