Ausgewählte Balladen für eine Singstimme. Bd. 1

Typ: Muzykalia Rok publikacji: 1900 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Loewe, Carl
Strony: 128 Sygnatura: Muz. III 5009 biblioteka cyfrowa link Języki: eng, ger Hasła kluczowe:
  • Loewe, Carl (1796-1869)
  • Kompozytorzy niemieccy - 19 w.
  • Gatunki muzyczne - ballada
  • Muzyka - folklor
  • Nuty
Data dodania: 21.12.2011

Zbiór wybranych ballad Carla Loewe, zaaranżowanych do śpiewu jednogłosowego z towarzyszeniem fortepianu. Opracowanie: Max Friedlaender. W zbiorze znajduje się m.in. muzyczna wersja ballady Goethego „Król elfów” (albo „Król olch”) oraz ballady „Henryk Ptasznik” , „Archibald Douglas”, „Książę Eugeniusz”, „Thom the Rhymer”, „Pan Olof’, „Córeczka złotnika”. Wszystkie ballady nawiązują do historii lub folkloru nie tylko niemieckiego, ale także np. szkockiego i skandynawskiego. Carl Loewe (1796-1869) był niemieckim kompozytorem, który znaczną część życia spędził w Szczecinie. Tworzył głównie ballady, w tym również wersje muzyczne ballad Mickiewicza. Wersja dwujęzyczna, tekst niemiecko-angielski.