Ausführlicher Bericht von der auffgehobenen Belagerung der Stadt Barcelona und dem grossen Verlust...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1704 Miejsce publikacji: b.m. Strony: [4] K. Sygnatura: Pol.7.II.1771 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Polityka - 18 w.
  • Barcelona - historia - 1705 r.
  • Hiszpania - historia - 18 w.
Data dodania: 13.01.2014

Druk dotyczący oblężenia Barcelony w 1705 r. – wydarzenia związanego z hiszpańską wojną sukcesyjną (walką o schedę po hiszpańskich Habsburgach, w której jedną ze stron były sprzymierzone Austria, Anglia i większość państw Rzeszy Niemieckiej, natomiast drugą Francja oraz elektoraty Bawarii i Kolonii). Oblężenie zakończyło się zdobyciem miasta przez arcyksięcia Karola VI Habsburga, opuścić je musieli natomiast Burbonowie. Dawne sygnatury druku: D.5.Misc.2. Typ oprawy - papier; obleczenie - czarny marmurek; okładzina - tektura; krawędzie - marmoryzowane; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie deformacje; średnie zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1763-Pol.7.II.1772.