Aus der Geschichte des Elbinger Bäckerhandwerks

Typ: Książka Rok publikacji: 1925 Miejsce publikacji: Elbing Autor:
  • Matz, Alfred
Strony: 48 Sygnatura: IV.9.1 Elbląg biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie gospodarcze - 20 w.
  • Elbląg - cechy
  • Piekarstwo
Data dodania: 07.06.2010

Publikacja dotycząca dziejów piekarstwa w Elblągu. Opracowana i wydana przez dr Matz’a w 1925 r. z okazji 75lecia istnienia elbląskiego cechu piekarskiego z myślą, by przybliżyć członkom cechu historię ich profesji. Publikacja zawiera też memoriał dotyczący lat 1914-1925 opracowany przez przewodniczącego cechu i członka Rady Miejskiej Fritz’a Ligowskiego, „tablicę pamięci” poświęconą poległym „za cesarza i Rzeszę” mistrzom piekarskim, porównanie cen chleba w latach 1915-1923 oraz kalkulację kosztów produkcji chleba. Publikacja posiada pieczęci Biblioteki Miejskiej w Elblągu, exlibris własnościowy Wilhelma Behringa oraz jego odręczny wpis na licu okładki. Druk wydany w oficynie E. Wernich’a.