Aus dem Ostlande : illustrierte Monatsblätter für Heimatkunde, Kunst, Wissenschaft und Verkehr des deutschen Ostens, 1917, H.12.

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1917 Miejsce publikacji: Posen Strony: 48, [2] Sygnatura: 012396 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma kulturalno-literackie niemieckie - 20 w.
  • Niemcy - kultura
Data dodania: 19.01.2016

Czasopismo niemieckie, wydawane w Poznaniu, zakresem tematycznym obejmowało niemieckie „tereny wschodnie“. „Aus dem Ostlande” było regionalnym miesięcznikiem o profilu kulturalnym, mającym – jak wiele innych periodyków -  propagować niemieckość na wschodnich, „zagrożonych” obszarach. Czasopismo wychodziło od 1906 r., początkowo pod tytułem „Aus dem Posener Lande”, w 1916 r. tytuł zmienił się na  „Aus dem Ostlande”. W okresie wychodzenia periodyku pod właściwym tytułem jego profil zdominowała tematyka wojenna. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się jeden numer czasopisma z grudnia 1917 r. wraz z dodatkiem „Dies und das aus dem Ostlande”. Czasopismo zawiera liczne fotografie.