Aukcja Rotariańska – katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1996 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 14 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Wystawa w Elblągu - katalog
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 05.09.2012

Opis dokumentu

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu oraz Elbląski Klub Rotary - 8.12.1996 r. przeprowadziła aukcję z której dochód przekazano osobom najbardziej potrzebującym. Dodatkowo wydano broszurę - katalog, gdzie zaprezentowano artystów w różnym wieku i z różnym dorobkiem twórczym. Elbląskie środowisko plastyczne jest bardzo aktywne i prezentuje wysoki poziom artystyczny. Pracewszystkich twórców wystawiane były zarówno w kraju jak i za granicą, a są wśród nich : Jerzy Domino, Roman Fus, Krzysztof Grabczak, Janusz Hankowski, Lech Kręgielki, Zbyszek Opalewski, Ryszard Tomczyk i inni. Katalog opatrzony licznymi kolorowymi ilustracjami oraz notami biograficznymi twórców.