August Strindberg. Romane / Autobiographische Schriften...[ulotka]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1911 Miejsce publikacji: München Strony: [4] K. Sygnatura: DŻS - zabytki biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Oferty wydawnicze - reklama
  • Niemcy - wydawnictwa - historia
  • Müller, Georg (1877-1917)
  • Literatura niemiecka - 19-20 w.
Data dodania: 29.11.2016

Ulotka wydawnictwa Georga Müllera (1877-1917) z Monachium, reklamująca powieści, oraz pisma autobiograficzne szwedzkiego pisarza Augusta Strindberga (1849-1912). Twórca dramatów, powieści, esejów i utworów poetyckich, malarz i fotograf; uznawany za ojca współczesnego teatru; przedstawiciel naturalizmu i prekursor ekspresjonizmu. Ulotka zawiera wykaz jego dzieł, m.in. "Das rote Zimmer", Die Inselbauern ", "Am offenen Meer", "Schwarze Fahnen" etc., jak również liczne recenzje publicystów, krytyków literackich i  dziennikarzy (Maximilian Harden, Garborg, Hermann Esswein, Knut Hamsun, Karl Strecker, Carl Naerup, Oscar Levertin i wielu innych). Ulotka dołączona do tygodnika niemieckiego "Die Zukunft" 1911 nr 34, sygn. 010277.