Auff H. D. Iohannis Botsacci Ante-ambulonischen Sendtbrieff Trewhertzige Antwort Christophori Mylandri...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1637 Miejsce publikacji: [S.l.] Autorzy:
  • Botsack, Johann
  • Mylander, Christoph
Strony: 10 Sygnatura: Pol.7.II.2283 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Botsack, Johann (1600-1674)
  • Pauli, Georg (1585-1650)
  • Polemika religijna - 17 w.
  • Druk teologiczny - 17 w.
Data dodania: 28.03.2014

Druk o charakterze polemiki religijnej w formie listu od Christopha Mylandrusa do Johann’a Botsacka(1600-1674) – teologa i polemisty religijnego, autora pism skierowanych przeciwko katolikom, kalwinistom i innym odłamom protestantyzmu. Mylandrus odnosi się w swoim piśmie do krytyki wobec kalwinisty Georga Pauli i jego dzieła Reformatus Augustanus wyrażonej w anonimowym druku, podpisanym inicjałami E. A. Na karcie tytułowej, w tekście oraz na końcu druku drukarskie ozdobniki: inicjał oraz winiety. Druk współoprawny z innymi tekstami teologicznymi (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2248-Pol.7.II.2284. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie – nakrapiane; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; znaczne zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.