Atlas Selectus von allen Königreich und Ländern der Welt...

Typ: Mapa / Atlas / Plan Rok publikacji: XVIII w. Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Schreiber, Johann Georg
Strony: 40 K. tabl. Sygnatura: A-194-II biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Schreiber, Johann Georg (1676-1750)
  • Kartografia
  • Atlas
Data dodania: 14.01.2010

Atlas Selectus zawierający mapy wszystkich "królestw i krajów świata", przeznaczony do użytku w szkołach, w podróży i podczas lektury gazet. Atlas zawiera: mapy Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północną („Nowego Świata”) oraz Amerykę Południową, mapy poszczególnych krajów europejskich ze szczególnym uwzględnieniem państewek niemieckich. Atlas XVIII w. wydany przez Johanna Georga Schreibera (1676-1750) - niemieckiego kartografa i wydawcę map działającego w Lipsku. Atlas o wymiarach 20 x 15 cm, posiada 40 kolorowych tablic map wykonanych techniką miedziorytniczą. Występuje rejestr (spis), oraz odręczne zapiski na kartach tablic. Tablice zaopatrzone w kartusze (ramki) z opisem, skalę liniową oraz legendę. Oprawa tekturowa, zniszczona, z pozostałościami półskórka na grzbiecie. Atlas posiada znaki proweniencyjne Biblioteki Miejskiej w Elblągu.