Atlas do dzieła Barthélemy`ego Jeana-Jacquesa „Voyage du jeune Anacharsis en Grèce“

Typ: Mapa / Atlas / Plan Rok publikacji: [17?] Miejsce publikacji: brak Autor:
  • Bocage, Barbié du
Illustracje: miedziorytnicze tablice (mapy, rzuty architektoniczne) Strony: 62 k.; str. nlb. Sygnatura: KA 50 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Kartografia
  • Starożytna Grecja – topografia - architektura
  • Atlas
  • Anacharsis, ok. 600 p. n. e.
  • Barthélemy, Jean-Jacques (1716-1795)
  • Bocage, Barbié du (1760-1825)
Data dodania: 30.06.2015

Brak str. tytułowej -  tytuł rękopiśmienny w języku niem. „Kupfertafeln zu den Reisen des jüngern Anacharsis“. Tytuł oryginału „Atlas pour le voyage du jeune Anacharsis”. Niemieckie wydanie atlasu z miedziorytniczymi mapami ilustrującymi oświeceniowe dzieło J. J. Barthélemy`ego (1716-1795) „Voyage du jeune Anacharsis en Grèce“ – opis podróży scytyjskiego filozofa Anacharisa, który w 6 w. p. n. e. odbył podróż ze swojej ojczyzny na północnym wybrzeżu Morza Czarnego do Aten.  Autorem map był kartograf i hellenista Barbié du Bocage (1760-1825). Oprócz map miedziorytnicze tablice przedstawiają także plany i rzuty miejsc kultu oraz innych ważnych dla Greków miejsc i obiektów (Ateny, Partenon, Propyleje, grecka palestra, Akademia, teatr) oraz wydarzeń militarnych (bitwy pod Salaminą i Platejami). Jedna tablica zawiera wizerunki greckich monet.