Atlas der geschützten Pflanzen und Tiere Mitteleuropas

Typ: Książka Rok publikacji: 19? Miejsce publikacji: Berlin Illustracje: tab. Strony: 46 Sygnatura: L-65554/cz.1 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Botanika
  • Rośliny chronione - atlas
Data dodania: 04.11.2009

„Chronione rośliny Prus”. Cześć I z cyklu „Atlas chronionych roślin i zwierząt Europy Środkowej”. Pozycja wydana przez Państwową Placówkę Ochrony Zabytków Przyrody w Prusach. Książka skierowana była nie do botaników, lecz laików w tej dziedzinie, zwłaszcza do policji, leśników i innych urzędników państwowych, których zadaniem była walka z niszczeniem chronionych gatunków flory i fauny, a także do dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz wychowawców. Służyć miała pogłębieniu świadomości ekologicznej i znajomości gatunków rzadkich lub zagrożonych, objętych ochroną. Atlas jest bogato ilustrowany przedstawieniami omawianych roślin. Na stronie tytułowej pieczęć proweniencyjna biblioteki nauczycielskiej elbląskiej Szkoły Jahna.