Atlas der Freien Stadt Danzig

Typ: Książka Rok publikacji: 1936 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Creutzburg, Nikolaus i in.
Illustracje: 29 kolor. tabl. Strony: 35 Sygnatura: IV.9 Gdańsk biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasło kluczowe:
  • Wolne Miasto Gdańsk- atlas
Data dodania: 21.05.2010

Atlas Wolnego Miasta Gdańska. Poszczególne mapy i ich omówienia dotyczą kolejno: rzeźby powierzchni Ziemi Gdańskiej, geologii, gleboznawstwa, pre- i wczesnohistorycznego osadnictwa w okolicach Gdańska, delty Wisła-Nogat, kultury rolnej, wiejskich form osadnictwa, rozłożenia zaludnienia, stosunków wyznaniowych i narodowościowych, plonów zboża i roślin okopowych, klasy i wielkości zakładów rolnych, ewolucji krajobrazu wokół Gdańska, portu gdańskiego i morskiego obrotu towarowego w nim. Książka zawiera 29 kolorowych map (w tym dodatek na kalce z uwidocznionymi miejscowościami, który kładzie się na mapkę).