Architektura miast kopernikowskich. II Międzynarodowa Wystawa Ekslibrisu - katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1991 Miejsce publikacji: Grudziądz Strony: 36 Sygnatura: DŻS biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Grudziądz - historia - 20 w.
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka
  • II Międzynarodowa Wystawa Ekslibrisu
  • Architektura
Data dodania: 21.04.2015

Katalog wystawy pokonkursowej zorganizowanej z okazji 700lecia nadania praw miejskich Grudziądzowi. Wystawa była kontynuacją wystaw ekslibrisów pod hasłem "architektura", jak również jedną z pierwszych imprez kulturalnych związanych z jubileuszem miasta. Katalog obejmuje 136 jednostek bibliograficznych oraz kilkanaście przykładów ekslibrisów, m. in. Ryszarda Bandosza, Zbigniewa Dolatowskiego, Anatolija Hudjakowa, Mariana Klincewicza i in. Komisarz konkursu, wystawy i autor katalogu: Henryk Stopikowski.