Archäologischer Anzeiger : Beiblatt zum Jahrbuch des Archäologischen Instituts, 1904-1928

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1904-1928 Miejsce publikacji: Berlin Strony: wiele liczb Sygnatura: 012154 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Archeologia - Niemcy - periodyki - 20 w.
  • Historia sztuki
Data dodania: 02.04.2013

Archäologischer Anzeiger (AA) – niemieckojęzyczne czasopismo z dziedziny archeologii wydawane przez Niemiecki Instytut Archeologiczny jako dodatek do rocznika wydawanego przez tenże instytut. Czasopismo, wydawane od 1889 r., początkowo ukazywało się jako kwartalnik, następnie dwa razy w roku. W czasopiśmie zamieszczano raporty, sprawozdania i wyniki badań naukowych z wykopalisk archeologicznych prowadzonych w obszarze Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. Układ treści dwukolumnowy, paginacja ciągła w obrębie danego roku. W treści zamieszczono ilustracje, tablice oraz mapy. Na końcu tekstu zamieszczono skorowidz oraz spis treści. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada roczniki z lat 1904-1928 (17 vol.)