Arbor feudalis frugifera, planta primo ante annos novendecim in ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1616 Miejsce publikacji: Marpurgi Cattorum Autorzy:
  • Setzer, Jeremias
  • Schröter, Peter Elias
Strony: 12] K., 547 Sygnatura: Pol.7.II.5801 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Schröter, Peter Elias (ok. 1590-1625)
  • Setzer, Jeremias (1568 -1608)
  • Prawo
  • Feudalizm
  • Ustrój polityczny - 17 w.
Data dodania: 10.04.2014

Zbiór rozpraw (dysput) dotyczących feudalizmu, m.in. ustroju społeczno-politycznego, prawa feudalnego, dziedziczenia lenna etc. Autorem pracy jest Jeremias Setzer (1568 -1608) profesor filozofii i prawnik ze Śląska oraz jej kontynuator Peter Elias Schröter (ok. 1590-1625) - niemiecki poeta 17 wieku. Druk zawiera wykaz dysput oraz nazwiska respondentów biorących w nich udział, m.in. Samuel Specht, Sigismundus Glich, Elias Richterus, Caspar Grossius, Wenceslao Zahradecky i in. Publikacja zawiera wiersze dedykowane autorowi: Caspar Sturmius, Johann. Goeddaeus, Johannes Gryphiander, Daniel Meisnerus, Petro Titio i in. Strona tytułowa w ozdobnej ramce, w druku ozdobniki roślinne nad stronami tekstu, ozdobne inicjały. Na [K.7] widnieje skarabeusz - herb rodu Schröter. Za tekstem, na wyklejce książki - rękopiśmienny spis treści (1-10). Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: H.6. Inne znaki własnościowe: Emit me Elbingae Henricii Treschenberg. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem) (tłoczenia ślepe); krawędzie przycięte - nakrapiane; okładzina - tektura; blok lekko zdeformowany; niewielkie zagniecenia/ubytki; średnie deformacje; znaczne zabrudzenia; niewielkie zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady ; niewielkie ubytki spowodowane przez gryzonie. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.