Arae votivae: in honorem lectissimi coniugii Dn. Balthasaris Sturmeri et Reginae Truncciae Patric[iorum] Mariaeburgen ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1609 Miejsce publikacji: Elbingae Strony: [6] K. Sygnatura: Pol.7.II.787 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 17 w.
  • Wiersz okolicznościowy - 17 w.
  • Epigramat - 17 w.
Data dodania: 09.10.2013

Pierwsza wydrukowana w Elblągu poezja okolicznościowa – wiersze na okoliczność zaślubin Balthazara Sturmera i Reginy Trunk (patrycjuszki z Malborka).

Druk okolicznościowy (epigram) dedykowany przez przyjaciół dla uczczenia związku małżeńskiego. W intencji narzeczonych sprawowana była ze specjalną intencją Msza wotywna. Druk współoprawny (klocek introligatorski) – sygn. Pol.7.II.787- Pol.7.II.794. Typ oprawy druku – półpłótno, okładzina – tektura, obleczenie – czarne (marmurek). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej.