Typ: Stary druk Rok publikacji: 1790 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Feige, Carl Theodor Ludwig
Strony: XVI; 84; [ 2 ] Sygnatura: 93339 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Entomologia
  • Ogrodnictwo
  • Zoologia
  • Instrukcja zwalczania szkodników
  • Feige, Carl Theodor Ludwig
Data dodania: 08.06.2022

Anweisung zu sicherer Vertilgung des Blütenwiklers nebst einer Beschreibung von mehreren schädlichen Obstraupen(Berlin, 1790) - pochodząca z końca XVIII stulecia instrukcja zwalczania szkodników, a dokładniej liściowija (niem. Blütenwikler; lat.Tortritex) wraz z krótkim opisem kilku szkodliwych gąsienic, której autorem jest Carl Theodor Ludwig Feige. Szkodniki to po dziś dzień bardzo poważne zagadnienie, które dotyczy wielu roślin występujących w ogrodach, parkach i innych miejscach, w których znajdują się rośliny. Do takich szkodników należą między innymi bardzo popularne owady, jakimi są gąsienice. Liściowij w ówczesnych publikacjach dotyczących ogrodnictwa zaliczany był do najgorszych plag sadów, ogrodów etc. W materiale autor przedstawia krótką charakterystykę tego owada oraz kilku innych szkodliwych gąsienic, ich cykl rozwojowy i życiowy, występowanie, sposoby i objawy żerowania oraz metody zwalczania.