Annalen der Blumisterei, 1833-1834

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1833-1834 Miejsce publikacji: Nürnberg,Leipzig Illustracje: ryc. kolor. Sygnatura: 010634 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie – 19 w.
  • Ogrodnictwo
Data dodania: 14.09.2016

Niemieckie czasopismo z dziedziny ogrodnictwa, wychodziło w pierwszej połowie XIX w. Redaktorem i autorem wszystkich zawartych w periodyku przyczynków był asesor bawarskiego Sądu Okręgowego i miłośnik kwiatów Jakob Ernst von Reider (1784-1853). Tym, co odróżniało czasopismo Reidera od innych periodyków ogrodniczych wydawanych w Niemczech w tym czasie, był fakt, iż poświęcone było ono w całości jednemu aspektowi ogrodnictwa, a mianowicie uprawie kwiatów. Początkowo czasopismo było miesięcznikiem, a następnie ukazywało się co kwartał. Każdy zeszyt zawiera ręcznie kolorowaną rycinę z wizerunkiem rośliny kwitnącej. Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach siedem zeszytów z lat 1833-1834.