Anfangsgründe der Differenzial- und Integral-Rechnung zum Gebrauch des Ingenieurs und Artilleristen. Von einem Königl. Preußischen Offizier

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1784 Miejsce publikacji: Halle Autor:
  • Massenbach, Christian Karl August Ludwig von
Illustracje: 2 Strony: [ 16 ]; 190; [ 1 ] Sygnatura: 91958 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Matematyka - rachunek różniczkowy i całkowy - 18 w.
  • Rachunek różniczkowy i całkowy - zastosowanie w wojskowości - 18 w.
  • Massenbach, Christian Karl August Ludwig von (1758-1827)
Data dodania: 27.03.2020

XVIII – wieczny dokument z dziedziny matematyki opublikowany w Halle w 1784 roku z dziedziny matematyki zawierający opis podstaw rachunku różniczkowego i całkowego do wykorzystania przez inżynierów wojskowych i artylerzystów. W ujęciu współczesnym rachunek różniczkowy i całkowy jest działem matematyki zajmujący się badaniem funkcji zmiennej rzeczywistej lub zespolonej w oparciu o podstawowe dla tej dyscypliny matematycznej pojęcia pochodnych i całek. Rachunek różniczkowy jest jednym z podstawowych narzędzi matematycznych fizyki i techniki. Autorem dokumentu jest Christian Karl August Ludwig von Massenbach (1758-1827) - pruski oficer i matematyk.