Andrzej Śramkiewicz - Wystawa Malarstwa w Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu - plakat

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Galeria El - wystawa
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 10.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu przy ulicy Linki 6 była organizatorką wystawy malarstwa Andrzeja Śramkiewicza. Artysta urodzony w Gdańsku w 1951 r. skończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Uprawia malarstwo i rysunek - "jego obrazy wyszukane w formie i dopracowane techniczne ze starannością sięgającą najlepszych dawnych wzorów są... całkiem abstrakcyjne". Wystawę mającą miejsce w kwietniu i maju 1975 r. otwarto 19.04.1975 r. o godz. 16.00. Na czarno-białym plakacie wydanym z okazji otwarcia wystawy znalazła się notka biograficzna artysty, jego zdjęcie oraz reprodukcja jednego z jego obrazów. Oprócz tego plakatuw zbiorachBiblioteki Elbląskiej znajduje się afisz z tej wystawy.