Amtsblatt der Königlichen Preußischen Regierung zu Bromberg, 1883-1888

Typ: Książka Rok publikacji: 1883-1888 Miejsce publikacji: Bromberg Sygnatura: 010263 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Dzienniki urzędowe - Niemcy - 19 w.
  • Rejencja bydgoska - administracja
Data dodania: 08.08.2011

Dziennik Urzędowy Królewsko Pruskiej Regencji w Bydgoszczy. Tygodnik wydawany w Bydgoszczy przez A. Dittmann’a. Zawiera m. in. rozporządzenia urzędowe i obwieszczenia publiczne, statuty, regulaminy oraz wzory dokumentów urzędowych (zarówno drukowane w tekście głównym jak i dodatkach dołączanych do czasopisma). Dodatki do dziennika posiadają własną numerację stron. Układ druku dwukolumnowy, cztero- lub więcej stronicowy, posiada ciągłą paginację dla danego roku. Dodatkowo w tekście znajdują się akapity, które są numerowane rosnąco w obrębie jednego rocznika. Tygodnik posiada indeks rzeczowy. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada roczniki z lat 1883-1888.