Altstädtische Mädchenschule in Elbing. Zu der am Montag, den 29. März 1900, vormittags von 9 Uhr ab stattfindenden...

Typ: Książka Rok publikacji: 1900 Miejsce publikacji: Elbing Strony: 18 Sygnatura: IV.9.2.3 Elbląg – druk VI biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasło kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - historia
Data dodania: 21.04.2010

Zaproszenie na otwarte egzaminy w staromiejskiej szkole żeńskiej w Elblągu, wystosowane przez dyrektora tej placówki Boewiga. Druk zawiera wstęp autorstwa dyrektora z refleksjami na temat minionego dziewiętnastego wieku (m. in. o przełomowych odkryciach i wynalazkach, postępie nauki, powstaniu cesarstwa niemieckiego, rozwoju prasy, zakładanych licznie stowarzyszeniach) oraz wiadomości z życia szkoły, m. in. o zwolnieniach chorobowychnauczycieli i stanie zdrowia uczennic (nie był to dobry pod tym względem rok, panowała odra, zmarły dwie uczennice), statystyki dotyczące frekwencji i ilości godzin poszczególnych przedmiotów, informacje o nabytkach do biblioteki,zarządzenia władz. Na końcu druku porządek egzaminów i wykaz wykonywanych przy tej okazji utworów chóralnych. (Książka współoprawna z innymi drukami o tematyce szkolnej, W : Altstädtische Mädchenschule in Elbing. Zu der am Mittwoch, den 27. März 1895…)