Als unter dem Beystande des Allerhöchsten [...] Herrn Friedrichs des Andern Königes in Preussen...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1744 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Same, Reinhold Friedrich von
Strony: [2] K. Sygnatura: Pol.7.III.1051 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Uniwersytet w Królewcu - druk jubileuszowy - 18 w.
  • Druk okolicznościowy - 18 w.
  • Academia Regiomontana
  • Pieśń niemiecka - 18 w.
  • Kantata
Data dodania: 04.12.2014

Druk na okoliczność dwusetnej rocznicy powstania uniwersytetu w Królewcu i ku czci patrona uczelni – króla pruskiego Fryderyka II oraz aktualnego rektora Johanna Behma. Treścią druku są słowa kantaty ułożonej na uroczystość jubileuszową. Autorem słów był Reinhold Friedrich von Same (1682-1753) – prawnik, wykładowca na Albertynie, radca trybunalski i konsystorski, muzykę skomponował kantor w królewieckiej katedrze Johann Heinrich Kirchhoff. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.III.1033- Pol.7.III.1052. Format bibliograficzny: 2 °. Pieczątki: 5, 6, 10, 12, 18. Dawne sygnatury: F.F.1. Krawędzie przycięte - druki różnej wielkości. Typ oprawy (materiał) – papier; obleczenie – koloru czarnego (marmurek); okładzina – tektura; okładka częściowo oddzielona od bloku; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień; blok i wyklejki - niewielki stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.