Ali Baba i 40 rozbójników - zdjęcie ze spektaklu teatralnego

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Olsztyn-Elbląg Autorzy:
  • Kłosiński, Janusz
  • Słowikowski, Janusz
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
  • Elbląg - teatr - 20 w.
Data dodania: 24.07.2012

12.11.1967 r. Teatr im. Stefana Jaracza wystawił w Ornecie sztukę Janusza Kłosińskiego i Janusza Słowikowskiego pt.: "Ali Baba i 40 rozbójników". Historia prostego rzemieślnika Ali Baby, który odkrył magiczne zaklęcie umożliwiające dostęp do groty pełnej skarbów oraz przechytrzył tytułowych 40 rozbójników. Tytuł należy do najbardziej znanych opowieści "Baśni z tysiąca i jednej nocy" i stał się inspiracją dla wielu utworów literackich, muzycznych, teatralnych i filmowych. Reżyseria - Przemysław Zieliński, scenografia - Adam Kilian. Na zdjęciu kadr ze spektaklu. Fot. Tadeusz Trepanowski.