Algorithm, To iest Nauka liczby po polsku na liniach uczyniony Teras nowo z pilnością przeyrzany, y na wielu mieyscach...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1602 Miejsce publikacji: Wilno Autor:
  • [Wojewodka, Bernard]
Strony: [101] K. Sygnatura: Pol.7.II.22 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wojewodka, Bernard (- ok. 1554)
  • Teksty polskie
  • Matematyka
Data dodania: 24.10.2013

Jedynym starodrukiem w języku polskim z dziedziny matematyki, jaki posiada Biblioteka Elbląska, jest druk Bernarda Wojewódki „Algorithm, To iest Nauka…” (biblioteka gimnazjalna posiadała dwa wydania tego tytułu z 1553 oraz 1602 roku, w zbiorach zachował się egzemplarz z 1602 r.). Starodruk wydany w drukarni Antoniego Desserani. Wydanie w formacie kieszonkowym (157 x 98 mm). Typ oprawy – pergamin (kolor - pomarańczowy); wiązania skórzane; okładzina – tektura. Druk posiada niewielkie zagniecenia, ubytki, przedarcia oraz ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.