Aleksander Kwiatkowski - Wystawa Malarstwa w Salonie Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Związek Polskich Artystów Plastyków w Elblągu
  • Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu
Data dodania: 15.01.2013

Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu oraz Związek Polskich Artystów Plastyków byli organizatorami wystawy malarstwa Aleksandra Kwiatkowskiego. Wystawa miała miejsce w dniu 18.10.1979 r. o godz. 17.00 w Salonie Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu przy ulicy 1 Maja 35. Z tej okazji wydano specjalne zaproszenia, na których znalazły się informacje dotyczące biografii artysty - studia ukończył w 1954 r. na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole sztuk Plastycznych w Gdańsku interesuje go zarówno grafika jak i malarstwo. Oprócz wystaw indywidualnych, jego prace można znaleźć na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Obrazy artysty znalazły się w wielu prywatnych kolekcjach i państwowych. W zbiorach bibliotecznych znajduje się również afisz na tę imprezę.