Aktenstücke des dreizehnten westpreussischen Städtetages

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1904 Strony: 28 Sygnatura: 012346 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Zjazd miast zachodniopruskich - dokumentacja - 20 w.
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Prusy Zachodnie - historia - 20 w.
  • Służba zdrowia - Elbląg - 20 w.
Data dodania: 17.02.2016

Dokumentacja trzynastego zjazdu miast zachodniopruskich, który odbył się 13 września 1904 w Gdańsku. W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele (burmistrzowie i członkowie magistratu) 30 miast z prowincji Prusy Zachodnie (Elbląg był reprezentowany przez burmistrza Sausse i pięciu członków magistratu). Na zjeździe omawiano sprawy istotne dla miast prowincji: zwalczanie dyzenterii, zastosowanie krioterapii w publicznej służbie zdrowia, higieniczne aspekty swobodnego handlu mięsem, wymagania higieniczne stawiane instalacjom ogrzewania centralnego, wykształcenie i organizacja personelu pielęgniarskiego w szpitalach i słabe strony miejskich zakładów oczyszczania. Na stronie tytułowej pieczęć biblioteki elbląskiego magistratu.