Adwokat i róże - program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Olsztyn Autor:
  • Szaniawski, Jerzy
Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - programy teatralne biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
Data dodania: 14.11.2012

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie wystawił 28.07.1967 r. sztukę polskiego pisarza Jerzego Szaniawskiego (1886-1970) pt.: „Adwokat i róże”. Bohaterem jest emerytowany zgorzkniały mecenas (przed laty sławny adwokat), obecnie pasjonat i hodowca róż. Swoją różę nazwał imieniem swojej żony do której miłość dawno straciła blask z powodu upływu czasu. Ze stłamszonego codziennością uczucia pozostał tylko dawny ideał. W sztuce padną podejrzenia o kradzież róż na posesji oraz zdradę żony. Doświadczony prawnik stanie przed dylematem, który stanie się dla niego życiowym egzaminem (obrona domniemanego kochanka i złodzieja). Reżyseria – Zbigniew Mak, scenografia – Danuta Pogorzelska.