Adwokat i róże - afisz teatralny

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Olsztyn-Elbląg Autor:
  • Szaniawski, Jerzy
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - plakaty/afisze biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 20 w.
  • Plakat teatralny - 20 w.
  • Afisz - 20 w.
Data dodania: 24.07.2012

Afisz teatralny sztuki Jerzego Szaniawskiego "Adwokat i róże". Premiera w teatrze olsztyńskim - 3.09.1967 roku. Reżyseria - Zbigniew Mak; scenografia - Danuta Pogorzelska. Polska prapremiera "Adwokata i róż" w reżyserii Aleksandra Zelwerowicza odbyła się 18 stycznia 1929 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Dzieło dwukrotnie zagościło także na scenie Teatru Telewizji. Ostatni raz w 2004 roku. Reżyserem i odtwórcą głównej postaci był Jan Englert, zaś w pozostałych rolach zagrali m.in. Beata Ścibakówna, Gabriela Kownacka, Dominika Ostałowska, Adam Woronowicz, Michał Żebrowski, Jerzy Trela.

Hasła powiązane