Ad doctrinam de praedestinatione synoptica et thetica manuductio ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1614 Miejsce publikacji: Rostochii Autorzy:
  • Affelmann, Johann
  • Loccius, Nicolaus
  • Habersack, Fridericus
Strony: [20] K. Sygnatura: Pol.7.II.2260 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat Hasła kluczowe:
  • Affelmann, Johann (1588-1624)
  • Predystynacja - rozważania - 17 w.
  • Druk teologiczny – 17 w
  • Filozofia
  • Dysputacja
Data dodania: 14.03.2014

Rozprawy teologiczne dotyczące pośmiertnych losów człowieka (predystynacji). Rozważania na tematy filozoficzno-teologiczne odbyły się 2.04 oraz 9.04.1614 r. Dyskusje prowadził profesor Johann Affelmann (1588-1624). Respondenci: Nicolaus Loccius oraz Fridericus Habersack. Tekst dedykowany Joanni Winckelmanno i Balthasari Mentzero. Karta tytułowa w ozdobnej ramce. W tekście ozdobny inicjał. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2248-Pol.7.II.2284. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie – nakrapiane; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; znaczne zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.