Ad annua L. L. Scholast. repetitionis et translocator. lustrationis solemnia [...] ad d. XII. Septembr. A. O. R. CIↃ IↃ CC XXVI. [...] orat atque invitat Georgius Daniel Seyler [...]Ↄ

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1726 Miejsce publikacji: Elbingae Autor:
  • Seyler, Georg Daniel
Strony: [ 4 ] Sygnatura: Pol.8.III.716 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Gimnazjum Elbląskie - historia - 18 w.
  • Gimnazjum Elbląskie - Actus Liectionis - 18 w.
  • Spektakle szkolne - 18 w.
  • Elbląg - historia - 18 w.
  • Seyler, Georg Daniel (1686-1745)
Data dodania: 17.12.2019

Druk okolicznościowy autorstwa rektora Gimnazjum Elbląskiego, Georga Daniela Seylera (1686 - 1745) wydany w związku z obchodzonym w dniu 12 września 1726 roku w tymże Gimnazjum dorocznym świętem Actus lectionis, polegającym na uroczystym odczytaniu prawa szkolnego. Druk składa się z zaproszenia oraz programu inscenizacji, w której uczestniczyli uczniowie. Inscenizacje w teatrze gimnazjalnym miały nieskomplikowaną formę, były to dialogi lub oracje podzielone między kilkuosobowe chóry lub indywidualnych wykonawców.Dokument współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. Pol.8.III.651 -Pol.8.III.744.

Projekt „Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej” w ramach programu MKiDN Kultura cyfrowa 2019. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.