„Ach te baby...” i „Każdemu wolno kochać... w Cafe Sax” - program spektaklu muzycznego

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 6 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - program teatralny biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 21 w.
  • Program teatralny - 21 w.
  • Widowisko muzyczne - 21 w.
  • Elbląg teatr - 21 w.
Data dodania: 24.10.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił 7-8.10.2006 r. dwa spektakle muzyczne. Spektakle podzielone zostały na dwie części - piosenki z lat 20-tych oraz z lat 30-tych XX wieku. Wspomnienia i klimat dawnych lat z piosenkami o nieszczęśliwej miłości, o nocnych lokalach z fordanserkami i żigolakami, o pannach, które polują na męża i paniach, które już go mają. Na spektakle złożyły się popularne przeboje autorów i wykonawców dwudziestolecia międzywojennego, m. in. Jerzego Petersburskiego, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Lody Halamy, Adolfa Dymszy, Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury, Ludwika Sempolińskiego i in. Scenariusz i reżyseria (obu części) - Ewa Marcinkówna, scenografia i kostiumy - Tatiana Kwiatkowska.